لوله بازکنی فوری

رفع گرفتگی لوله آب گرم

رفع گرفتگی لوله آب گرم

دسترسی سریع

امتیاز دهید post

رفع گرفتگی لوله آب گرم

رفع گرفتگی لوله آب گرم و رفع مشکل گرفتگی لوله در منازل اعم از آپارتمان و ویلایی مشکلی است که به طور کلی در کارکرد آبگرمکن، شوفاژ و پکیج دیواری تاثیر گذار است. پس در کل این مساله زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد، لذا باید هر چه سریع تر برای رفع گرفتگی لوله آب گرم اقدام شود. در صورتی که این مشکل به سرعت حل نشود سیستم لوله کشی دچار نشتی خواهد شد و امکان پوسیدگی وجود دارد. در این مقاله راجع به علل گرفتگی لوله و چگونگی رفع آن در لوله بازکنی تهران صحبت خواهیم کرد.

دلیل گرفتگی لوله آب گرم

لوله های آب گرم و سرد همواره در معرض مشکل گرفتگی قرار دارند. لوله های آب گرم بیشتر از لوله های آب سرد دچار گرفتگی می شوند چون لوله ی آب سرد دارای خاک و سنگریزه های کوچک است که داخل لوله انباشته شده است و اکثرا در بیشتر مواقع به مرور زمان از بین خواهند رفت، اما لوله های آب گرم بر اثر چسبیده شدن مواد به لوله و ایجاد رسوب در بدنه ی لوله دچار گرفتگی می شود.

هر زمان که آب را باز می کنیم حس می کنیم آب فشار پایینی دارد. در واقع این افت فشار به دلیل گرفتگی لوله می باشد. در بعضی مناطق که آب آن ها دارای املاح است با ترکيب شدن این املاح معدنی با آب مواد معدنی به وجود می آید و این مواد باعث رسوب در لوله می شود و در لوله های آب گرم ایجاد گرفتگی می کند.

لوله های آب سرد رسوب نمی بندند و معمولا دچار گرفتگی نمی شوند چون دمای آب پایین است، بخار آب صورت نمی گیرد. اما در لوله های آب گرم به دلیل دمای بالا، آب بخار می شود و رسوبات و مواد مضر معدنی داخل لوله باقی می مانند.

اثرات مخرب عدم رسوب گیری لوله

رفع گرفتگی لوله آب گرم
رفع گرفتگی لوله آب گرم

همانطور که گفته شد رسوبات و مواد مضر معدنی داخل لوله باقی می مانند، اما لوله های آهنی و چدنی بیشتر دچار این اتفاق می شوند. در این نوع لوله ها آهن زنگ می زند، زنگ آهن مزید بر علت شده گرفتگی لوله ی گرم و سرد را شدت می بخشد. به همین دلیل ساختمان های قدیمی که شوفاژ خانه یا موتور خانه دارند باید لوله ها را بررسی کنند یا با لوله بازکنی افسریه تماس بگیرند، چون لوله ها در ارتباط با آب گرم و بخار هستند پس طبیعتاً زنگ زده و دچار پوسیدگی می شوند.

در این مواقع خسارت هایی بر سیستم لوله کشی ساختمان وارد می شود. از جمله ی این خسارت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • در مخزن های حرارتی و دیواره ی لوله ها، لایه های رسوبی تشکیل می شوند.
 • لوله ها دچار فرسودگی و به طبع آن دچار شکستگی و نشتی می شوند. همچنین لوله های گرم و سرد زنگ می زنند.
 • لوله ها و انشعابات ساختمان به طور کامل مسدود می شوند.
 • راندمان موتورخانه کاهش پیدا کرده و مصرف سوخت افزایش پیدا می کند.

برای جلوگیری از چنین خسارت هایی و پیشگیری از خرابی های احتمالی که امکان دارد پیش بیاید باید در چنین ساختمان هایی سرویس های ماهانه و سالانه انجام گیرد.

علائم گرفتگی لوله ی آب و رفع گرفتگی لوله آب گرم

همانطور که گفته شد لوله های آب گرم بیشتر دچار گرفتگی می شوند. لوله های آب سرد بیشتر خاک و سنگریزه دارند. در لوله های آب سرد به مرور زمان معمولا خود به خود گرفتگی لوله رفع می شود. شما با دیدن چند علامت متوجه گرفتگی لوله ی آب گرم می شوید. از جمله ی این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر در خروجی آب گرم سنگریزه، شن و خاک مشاهده کردید.
 • اگر بعد از سرویس آبگرمکن و پکیج فشار آب کاهش داشت.
 • اگر در لوله ها یا قسمتی از آن ها افت فشار مشاهده کردید.
 • اگر در اطراف شیرآلات شوره های سفید وجود داشت.

با دیدن این علائم بررسی کنید تا از گرفتگی لوله مطمئن شوید. سپس با روش هایی که گفته خواهد شد ، برای رفع گرفتگی لوله آب گرم اقدام نمایید .

روش های رفع گرفتگی لوله آب گرم

وقتی علائم گرفتگی لوله را مشاهده و بررسی کردید با استفاده از روش هایی که به آن ها اشاره می کنیم برای رفع گرفتگی لوله آب گرم اقدام کنید یا با لوله بازکنی بلوار فردوس تماس بگیرید.

استفاده از محلول شیمیایی و صنعتی برای رفع گرفتگی لوله آب گرم

رفع گرفتگی لوله آب گرم
رفع گرفتگی لوله آب گرم

یکی از قدیمی ترین روش ها برای رفع گرفتگی لوله آب گرم استفاده از محلول های شیمیایی یا گیاهی است که طرز استفاده ی آن روی بسته نوشته شده است. این محلول ها گرفتگی لوله را رفع می کنند اما نکته ی قابل توجه این است که در استفاده از این محلول ها نکات ایمنی را رعایت کنید. البته شما می توانید به جای استفاده از این نوع محلول ها از محلول های خانگی که خودتان می سازید استفاده کنید، مثل: جوش شیرین، سرکه، نمک و …

رفع گرفتگی با پالس الکتریکی

پالس الکتریکی بیشتر برای پیشگیری از گرفتگی لوله استفاده می شود. وسیله ای است که روی لوله ها نصب می شود. کار آن رسوب زدایی لوله ها و رفع گرفتگی لوله آب گرم در قسمت‌ های مختلف ساختمان است.

استفاده از تصفیه ی الکتریکی در رفع گرفتگی لوله آب گرم

دستگاه تصفیه ی الکتریکی میدان مغناطیسی ایجاد می کند. وقتی آب از آن میدان عبور می کند، املاح و مواد معدنی آب را می گیرد. همچنین حلال بودن آن را افزایش می دهد و این گونه کم کم باعث خروج مواد اضافی و رسوبات از لوله و رفع گرفتگی لوله آب گرم می شود.

رفع گرفتگی لوله ی آبگرمکن دیواری

رفع گرفتگی لوله آب گرم
رفع گرفتگی لوله آب گرم

 

وقتی آب گرم افت فشار پیدا کرد یعنی احتمالا لوله ی آبگرمکن دچار گرفتگی شده است. در این مواقع که فشار افت می کند لوله های ورودی و اتصالات رسوب بسته است. با یک سرویسکار لوله بازکنی صادقیه تماس بگیرید. برای رفع گرفتگی لوله مشورت کنید چون خرابی قطعات یا ترکیدگی لوله هم باعث افت فشار آب گرم خواهد شد. رفع گرفتگی لوله ی آبگرمکن با دو روش پمپی و ثفلی انجام می شود.

 

رفع گرفتگی لوله ی آب گرم پکیج دیواری

نشانه هایی که ما را متوجه گرفتگی لوله ی پکیج می کنند عبارت اند از:

 • زمانی که آب دیر گرم می شود.
 • هنگام روشن بودن پکیج آب گرم زیاد داغ نمی شود.
 • در شیرآلات ساختمان افت فشار وجود دارد.
 • شوفاژ یا قسمتی از آن سرد است.
 • روی بعضی از پکیج ها ارور افت فشار قابل رویت است.

 

سعی کنید گرفتگی لوله ی آب گرم پکیج دیواری و از بین بردن رسوبات را به سرعت انجام دهید چون اگر این کار سریع انجام گیرد دستگاه شما آسیب نخواهد دید.

بهترین مرکز تخلیه چاه و لوله بازکنی در تهران کدام است؟

گرفتگی لوله‌های فاضلاب هنگامی رخ می‌دهد که اشیاء اضافی و آشغال داخل لوله فاضلاب گیر کنند

و در خمیدگی‌های لوله و یا سیفون، به دام بیافتند و کم‌کم قسمتی از لوله، محل تجمع مواد زائد شود

و همین امر باعث می‌گردد حجم زباله‌های داخل لوله بیشتر و  بیشتر شود و در نهایت رسوبی از آشغال در لوله باقی بماند و منجر به گرفتگی لوله فاضلاب شود.

در این زمان است که افراد متوجه مشکل می‌شوند و می‌فهمند که لوله فاضلاب گرفته است؛

لذا  احتیاج به یک تیم متخصص لوله بازکنی می‌شود تا مشکل گرفتگی لوله بازکنی در تهران را حل نمایند.

در این مقاله قصد داریم درباره این معضل اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان مطرح کنیم پس تا انتها همراه ما باشید

گفتار پایانی

گرفتگی لوله های آب گرم را بررسی کردیم و درباره ی روش های رفع گرفتگی لوله آب گرم توضیحاتی دادیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

رفع گرفتگی لوله آب گرم

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)