لوله بازکنی فوری

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک

دسترسی سریع

امتیاز دهید post

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک چیست ؟

در این مقاله به یکی از خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک که از روش های رایج در میان بانوان خانه دار برای رفع گرفتگی لوله ها می پردازیم. یکی از روش های قدیمی که معمولاً هنگام گرفتگی لوله ی آب و فاضلاب قبل از تماس با لوله بازکنی تهران به ذهن همه خطور می کند، استفاده از لوله بازکن های شیمیایی از جمله جوهر نمک می باشد.

این محلول های شیمیایی با خاصیت اسیدی بالایی که دارند ضمن بازکردن گرفتگی لوله سلامتی انسان را هم در معرض خطر قرار می دهند همچنین به سیستم لوله کشی ساختمان نیز آسیب خواهند زد. کم هزینه بودن این روش مزيد بر علت شده تا بیشتر افراد از این روش در رفع گرفتگی لوله ها استفاده کنند. در این مقاله از آسیب ها و خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک و سایر لوله بازکن های شیمیایی مطالبی را مطرح خواهیم کرد.

 

جوهر نمک چیست؟

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک
خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک

 

جوهر نمک در واقع نوعی اسید است که بسیار هم قوی می باشد. نام انگلیسی جوهر نمک هیدروکلریک اسیدHCL است. نام های دیگری چون اسیدم سالیس و نمک اسید دارد. جوهر نمک ماده ای خورنده است. این محلول آن قدر قوی است که زنگ زدگی فلزات را از بین می برد. برای جرمگیری کاربرد دارد و در صنايع مختلف از جمله تولید فولاد و آبکاری، اسید شویی فلزات از آن استفاده می شود. طبق استاندارد PH جوهر نمک کمتر از ۲ است.

بعضی از مردم به اشتباه از این محلول برای ضدعفونی و تمیز کردن سطوح استفاده می کنند. جوهر نمک با وایتکس فرق دارد. بعضی از مردم این دو محلول را بنا به خاصیت پاک کنندگی همسان می دانند اما باید بدانید که نوع ترکیبات آن ها با هم متفاوت است. ممکن است به خدمات لوله بازکنی افسریه نیاز داشته باشید.

وایتکس یک ماده ی قلیایی است که از سدیم و کلر تشکیل شده است در حالی که جوهر نمک اسید بسیار قوی با PH کمتر از 2 است و قدرت خورندگی بالایی دارد. وقتی روی سطوح جوهر نمک بریزید خصوصا سطوح از جنس فلز، سرامیک و کاشی روی آنها لکه ایجاد می کند. وایتکس این گونه نیست. در نظر داشته باشید ترکیب این دو با هم بسیار خطرناک است.

جوهر نمک هایی که امروزه برای مصارف خانگی به فروش می رسد غلظت ۳۰ درصد دارند. بهتر این است که از این محلول قوی در منازل چه برای نظافت و چه به منظور رفع گرفتگی لوله استفاده نشود. اما اگر استفاده شد حتما باید رقیق گردد. باید ۱۰ قسمت از جوهر نمک را با یک قسمت آب ترکیب کنید سپس محلول آماده شده را روی سطوح اسپری کنید و با برس روی سطوح مورد نظر را سابیده و بشویید.

نکته ی بسیار مهمی که حتما باید به آن توجه داشت این است که این محلول با شوینده های دیگر ترکیب و مخلوط نشود. چون گازهای خطرناکی متصاعد شده و باعث مسمومیت شدید خواهد شد.

بیشتر مردم اشتباه بزرگی مرتکب می شوند و جوهر نمک را با وایتکس مخلوط می کنند. 

رفع گرفتگی لوله با استفاده از جوهر نمک

رفع گرفتگی لوله با جوهر نمک و حالت بسیار خطرناک تر آن ترکیب جوهر نمک با وایتکس معمولاً توسط مردم استفاده می شود. بخارهای جوهر نمک آسیب شدیدی به ریه ها و دستگاه تنفسی خواهد زد. وقتی جوهر نمک را با شوینده های مختلف دیگر ترکیب می کنید، گازی به نام کلرآمین متصاعد می شود که سیستم تنفسی شما را مختل خواهد کرد.

از دیگرخطرات لوله بازکنی با جوهرنمک این است که  چشم ها به شدت در معرض آسیب قرار خواهند گرفت و حتی شاید تحت شرایطی منجر به مرگ گردد. البته جوهر نمک خود نیز به تنهایی گاز کلر تولید می کند و در کل استفاده از آن به خصوص در مکان های سربسته سلامتی انسان را به خطر خواهد انداخت. لوله بازکنی بلوار فردوس به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات می باشد.

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک برای رسوب زدایی و باز کردن لوله ها

 •  یکی از خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک در فضای بسته این است که باعث افت اکسیژن می شود.
 • زمانی که چشم انسان در تماس با محلول های لوله بازکن و جوهر نمک قرار بگیرد بینایی انسان در معرض آسیب جدی قرار خواهد گرفت. چشم ها و پلک‌ ها قرمز، ملتهب و متورم می شوند.
 • درد چشم و ریزش اشک هم از عوارض تماس چشم با محلول های لوله بازکن شیمیایی است. در صورت بروز این مشکل سریعا به چشم پزشک مراجعه شود.
 • همان طور که محلول های لوله بازکن شیمیایی رسوب و مواد اضافی داخل لوله را از بین می برد به دلیل غلظت بالای اسید برای سلامتی انسان نیز بسیار خطرناک و مضر می باشد.
 • از دیگر خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک ، امکان گرفتگی مجدد لوله ها است . چون لوله ها به طور کامل پاکسازی و لایروبی نشده اند. بهترین راه برای رفع گرفتگی لوله استفاده از دستگاه های لوله بازکنی است.
 • رسوبات و چربی های زیاد موجود در لوله را یک لیتر جوهر نمک و یا محلول های لوله بازکن شیمیایی نمی توانند رفع کنند. این محلول ها فقط با متصاعد کردن گاز های خطرناک باعث ایجاد مسمومیت برای انسان خواهد شد.
 • همچنین به مرور زمان سیستم لوله کشی ساختمان را از بین خواهد برد. با توجه به خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک ، برای این کار باید از روش بهتری استفاده کرد.

خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک

نکاتی درباره ی رفع گرفتگی لوله ها

معایب لوله بازکنی با جوهرنمک
معایب لوله بازکنی با جوهرنمک
 • نکته ی اول که در عین سادگی بسیار مهم است اینکه از ورود مواد غذایی به لوله ها، زباله و مواد اضافی به لوله ها و چاه فاضلاب جلوگیری کنید. با این کار تقریبا لوله های آب و فاضلاب شما نخواهد گرفت.
 • نکته ی دیگر اینکه سعی کنید هر چند بار در روز آب داغ داخل لوله ها ریخته و با این کار چربی ها و رسوبات تازه انباشته شده را از بین ببرید.
 • برای باز کردن لوله از تلمبه های دستی استفاده کنید و تا می توانید از محلول های لوله بازکن شیمیایی و جوهر نمک استفاده ننمایید.
 • روش های خانگی برای رفع گرفتگی لوله را به‌ کار گیرید. به طور مثال سرکه و جوش شیرین یا نوشابه و جوش شیرین.
 • اگر گرفتگی لوله ها با روش های گفته شده رفع نشد با استفاده از دستگاه های لوله بازکنی توسط افراد متخصص این کار را انجام دهید.

 

پیشنهاد می کنیم اگر در محدوده صادقیه تهران ساکن هستید، برای رفع گرفتگی لوله ها به لوله بازکنی صادقیه زنگ بزنید.

 

گفتار پایانی در مورد خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک

با در نظر داشتن خطرات لوله بازکنی با جوهرنمک ، پیشنهاد ما این است که از این مواد شیمیایی استفاده نکنید . چرا که تاثیر دائمی و زیادی هم در باز کردن لوله ها نخواهد داشت. هرچند این روش قدیمی کم هزینه و به آسانی در دسترس است اما ممکن است خطرات جانی و خسارات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

بهتر است از دستگاه یا وسیله ای که با برخورد به مواد اضافی و رسوبات آنها را از بین ببرد استفاده کنید. این روش بسیار موثر و بدون هیچ گونه عوارض خطرناکی می باشد. امیدواریم مطالبی که گفته شد مفید واقع شده باشد.

 لوله بازکنی پارسیان یکی از بهترین شرکت های لوله بازکنی در تهران است که 24 ساعته در حال خدمت رسانی به همشریان محترم می باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس شبانه روزی (کلیک کنید)