• ساعت کاری : همه روزه و تمام ایام هفته شبانه روزی

راه های رفع رطوبت حمام

راه های رفع رطوبت حمام

راه های رفع رطوبت حمام

حمام یکی از مکان هایی است که بیشتر از مکان های دیگر در معرض رطوبت و نم قرار می گیرد. وجود دوش و شستن صورت با آب گرم باعث مرطوب شدن حمام می شود. برای رفع رطوبت حمام راه های ساده ای وجود دارد که به راحتی می توانید آن ها را در خانه انجام دهید، اما اگر این راه ها تاثیری نداشتند باید با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

مشکل اصلی این است که رطوبت باعث کپک و آلودگی می شود، به همین دلیل باید از آن جلوگیری کرد. گاهی به طور کامل از شر آن خلاص نمی شوید، بلکه ممکن است دوباره رطوبت ایجاد شود. در اینجا چند نکته مفید برای جلوگیری از رطوبت بیان شده است.

پنجره ها را باز کنید
یکی از ساده ترین و ارزان ترین گزینه ها برای کمک به رفع رطوبت، باز کردن پنجره های حمام است. با باز کردن پنجره ها هوای گرم و مرطوب از پنجره خارج می شود و حمام را خنک و خشک نگه می دارد. دو دلیل عمده وجود دارد: در زمستان، اتاق می تواند سرد شود و گرما از رادیاتور همراه با رطوبت ناپدید شود. شما همچنین می توانید پنجره های اتاق را باز کنید و از خانه خارج شوید (البته اگر خانه شما در خطر سرقت قرار ندارد، وگرنه این کار خطرناک است). روش های دیگر این است که اگر روشنایی در خارج وجود نداشته باشد مشکل حل نخواهد شد. یک پیشنهاد دیگر این است که درب حمام را بعد از حمام باز بگذارید.

سطوح را پاک کنید
بهتر است آب روی کاشی ها را پاک کنید تا هیچ آبی روی آن باقی نماند. آب روی کاشی ها باعث تجمع آب می شود، در نتیجه باعث رطوبت و کپک می شود. اگر از یک تیغه لاستیکی برای تمیز کردن کاشی استفاده کنید، آب داخل چاه می رود. با استفاده از یک پارچه بزرگ روی کاشی و اطراف دوش را پاک کنید. این مرحله ساده می تواند تا 75٪ رطوبت حمام را از بین ببرد.

یک فن قدرتمند نصب کنید
بهتر است یک فن باکیفیت نصب کنید تا میزان رطوبت حمام کاهش پیدا کند. انتخاب هواکش مناسب به این معنی است که هواکش باید از نظر اندازه و بزرگی با فضاو متراژ حمام متناسب باشد. اگر یک فن نصب کرده اید و احساس می کنید تفاوت زیادی ایجاد نمی شود، احتمالا آن را برای مدت زمان طولانی روشن نمی کنید. اکثر نصب کنندگان توصیه می کنند که حداقل نیم ساعت بعد از پایان حمام، فن را روشن کنید. بعضی از فن ها دارای تایمر طولانی هستند، اما بعضی ها از آن ها تنها پنج دقیقه کار می کنند. هنگام خرید دقت کنید و بهترین آن را انتخاب کنید. اگر هواکشی را انتخاب می‌کنید که مجهز به تایمر نیست، باید از روی ساعت وقت بگیرید تا هواکش به مدت 30 دقیقه روشن باشد و سپس آن را خاموش کنید.

از گیاهان استفاده کنید
وجود گیاهان سبز در حمام بسیار جذاب است و باعث می شود محیط خوشایندی ایجاد شود. گیاهان تنها مقدار کمی از آب موجود در هوا را حذف می کنند، بنابراین بهتر است که بیش از حد به آنها تکیه نکنید و برخی نکات دیگر را رعایت کنید. گیاهان دوست داشتنی رطوبت عبارتند از ارکیده، آسپیدیسترا، گیاه عنکبوتی و سرخس بوستون.

کاشی های شکسته را تعمیر کنید
هنگامی که یک کاشی آسیب دیده است و نیاز به جایگزینی دارد، بهتر است آن ها را تعمیر کنید. دقت داشته باشید که اگر آن ها نیاز به تعویض دارند حتما آن ها را عوض کنید. وجود کاشی های شکسته باعث رطوبت و نم می شود و فضای حمام را برای آلودگی مساعدتر می کند.

شرکت خدمات فنی تهران بزرگ آماده است تا در هر ساعت از شبانه روز تنها با یک تماس خدمات لوله بازکنی، تخلیه چاه، رفع نم و رطوبت، حفر چاه و … به شما شهروندان محترم ارائه دهد.

مشاهده شماره های تماس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی مقالات


اخرین پروژه ها


لوله بازکنی در سعادت اباد
لوله بازکنی در سعادت اباد
لوله بازکنی در شهرک غرب
لوله بازکنی در شهرک غرب
لوله بازکنی در صادقیه
لوله بازکنی در صادقیه
لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در تهرانپارس
لوله بازکنی در تهرانپارس
لوله بازکنی در تهران نو
لوله بازکنی در تهران نو

شماره تماس های خدمات فنی پارسیان

021-4454902

09197664010

021-88045077
021-44157020 021-44762419 021-44740547
09194655010
021-55131050
021-55790410
09128102460
09105421381
09197664010