راه های رفع رطوبت حمام

راه های رفع رطوبت حمام

دسترسی سریع

امتیاز دهید post

راه های رفع رطوبت حمام

بیشترین سوالی که طی تماس با لوله بازکنی تهران گرفته می شود این است که چگونه می توان رطوبت حمام را از بین برد؟

 

حمام یکی از مکان هایی است که بیشتر از مکان های دیگر در معرض رطوبت و نم قرار می گیرد. وجود دوش و شستن صورت با آب گرم باعث مرطوب شدن حمام می شود. راه های رفع رطوبت حمام ، چند مورد ساده ای هستند که به راحتی می توانید آن ها را در خانه انجام دهید، اما اگر این راه ها تاثیری نداشتند باید با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

 

مشکل اصلی این است که رطوبت باعث کپک و آلودگی می شود، به همین دلیل باید از آن جلوگیری کرد. گاهی به طور کامل از شر آن خلاص نمی شوید، بلکه ممکن است دوباره رطوبت ایجاد شود. در اینجا چند نکته مفید برای جلوگیری از رطوبت بیان شده است.

راه های رفع رطوبت حمام
راه های رفع رطوبت حمام

راه های رفع رطوبت حمام :

پنجره ها را باز کنید
یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه های رفع رطوبت حمام ، باز کردن پنجره های حمام است. با باز کردن پنجره ها هوای گرم و مرطوب از پنجره خارج می شود و حمام را خنک و خشک نگه می دارد. دو دلیل عمده وجود دارد: در زمستان، اتاق می تواند سرد شود و گرما از رادیاتور همراه با رطوبت ناپدید شود.

شما همچنین می توانید پنجره های اتاق را باز کنید و از خانه خارج شوید (البته اگر خانه شما در خطر سرقت قرار ندارد، وگرنه این کار خطرناک است). روش های دیگر این است که اگر روشنایی در خارج وجود نداشته باشد مشکل حل نخواهد شد. یک پیشنهاد دیگر این است که درب حمام را بعد از حمام باز بگذارید.

ممکن است به خدمات تخلیه چاه تهران نیاز داشته باشید.

 

سطوح را پاک کنید
یکی دیگر از راه های رفع رطوبت حمام ، پاک کردن سطوح است . بهتر است آب روی کاشی ها را پاک کنید تا هیچ آبی روی آن باقی نماند. آب روی کاشی ها باعث تجمع آب می شود، در نتیجه باعث رطوبت و کپک می شود.

اگر از یک تیغه لاستیکی برای تمیز کردن کاشی استفاده کنید، آب داخل چاه می رود. با استفاده از یک پارچه بزرگ روی کاشی و اطراف دوش را پاک کنید. این مرحله ساده می تواند تا 75٪ رطوبت حمام را از بین ببرد.

 

یک فن قدرتمند نصب کنید
بهتر است یک فن باکیفیت نصب کنید تا میزان رطوبت حمام کاهش پیدا کند. انتخاب هواکش مناسب به این معنی است که هواکش باید از نظر اندازه و بزرگی با فضاو متراژ حمام متناسب باشد. اگر یک فن نصب کرده اید و احساس می کنید تفاوت زیادی ایجاد نمی شود، احتمالا آن را برای مدت زمان طولانی روشن نمی کنید.

اکثر نصب کنندگان توصیه می کنند که حداقل نیم ساعت بعد از پایان حمام، فن را روشن کنید. بعضی از فن ها دارای تایمر طولانی هستند، اما بعضی ها از آن ها تنها پنج دقیقه کار می کنند. هنگام خرید دقت کنید و بهترین آن را انتخاب کنید.

اگر هواکشی را انتخاب می‌کنید که مجهز به تایمر نیست، باید از روی ساعت وقت بگیرید تا هواکش به مدت 30 دقیقه روشن باشد و سپس آن را خاموش کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله لوله بازکنی افسریه را مطالعه کنید.

 

از گیاهان استفاده کنید
داشتن چند گیاه در حمام ،  جزو ارزان ترین راه های رفع رطوبت حمام به شمار می آید . وجود گیاهان سبز در حمام بسیار جذاب است و باعث می شود محیط خوشایندی ایجاد شود.

گیاهان تنها مقدار کمی از آب موجود در هوا را حذف می کنند، بنابراین بهتر است که بیش از حد به آنها تکیه نکنید و برخی نکات دیگر را رعایت کنید. گیاهان دوست داشتنی رطوبت عبارتند از ارکیده، آسپیدیسترا، گیاه عنکبوتی و سرخس بوستون.

 

کاشی های شکسته را تعمیر کنید
هنگامی که یک کاشی آسیب دیده است و نیاز به جایگزینی دارد . از مهمترین  راه های رفع رطوبت حمام  این است که آن ها را تعمیر کنید. دقت داشته باشید که اگر آن ها نیاز به تعویض دارند حتما آن ها را عوض کنید.

وجود کاشی های شکسته باعث رطوبت و نم می شود و فضای حمام را برای آلودگی مساعدتر می کند.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)