لوله بازکنی در تجریش

لوله بازکنی در تجریش

دسترسی سریع

5/5 - (1 {امتیاز})

لوله بازکنی در تجریش

 

بهترین مرکز تخلیه چاه و لوله بازکنی در تجریش کدام است؟

 

گرفتگی لوله‌های فاضلاب هنگامی رخ می‌دهد که اشیاء اضافی و آشغال داخل لوله فاضلاب گیر کنند و در خمیدگی‌های لوله و یا سیفون، به دام بیافتند و کم‌کم قسمتی از لوله، محل تجمع مواد زائد شود.و همین امر باعث می‌گردد حجم زباله‌های داخل لوله بیشتر و  بیشتر شود و در نهایت رسوبی از آشغال در لوله باقی بماند و منجر به گرفتگی لوله فاضلاب شود.

لذا  احتیاج به یک تیم متخصص لوله بازکنی می‌شود تا مشکل گرفتگی لوله بازکنی در تجریش را حل نمایند.

در  مقاله لوله بازکنی در تجریش قصد داریم درباره این معضل اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان مطرح کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

لوله بازکنی در تجریش

لوله بازکنی در تجریش
لوله بازکنی در تجریش

علت گرفتگی لوله های فاضلاب در تجریش

 

معمولاً علت گرفتگی لوله‌های فاضلاب به دلیل عواملی همچون افتادن اشیا در داخل چاه، سفت شدن فضولات، نامناسب بودن لوله‌کشی‌های فاضلاب، انداختن دستمال توالت و… است.

در 90% موارد، مواد زائدی که از طریق ورودی، وارد لوله‌های فاضلاب می‌شوند،  علت بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه، حیاط، دستشویی و… هستند.

در  مقاله لوله بازکنی در تجریش سعی داریم دلایل برگشت آب از لوله فاضلاب و زود پر شدن چاه فاضلاب و لوله توالت را بررسی کنیم.

 

گرفتگی فاضلاب بعد از تعمیر ساختمان در تجریش

 

گاهی اوقات تعمیر ساختمان یا بنایی در محدوده لوله‌های فاضلاب، منجر می‌شود که تکه‌های خورد شده سیمان، نخاله‌های بنایی و… به درون چاه بیفتد و علت گرفتگی لوله‌های فاضلاب و در نهایت بسته شدن چاه شوند؛

لذا در نظر داشته باشید که قبل از شروع عملیات بنایی و تعمیر در ساختمان، چاه فاضلاب را با در پوش ببندید تا هرگز دچار گرفتگی لوله با سیمان یا دیگر مواد بنایی نشوید.

 

انداختن دستمال توالت علت برگشت آب از لوله فاضلاب در تجریش

 

بسیاری از افراد بعد از استفاده از سرویس بهداشتی، از دستمال توالت استفاده می‌نمایند و در برخی موارد، این دستمال‌ها را در داخل چاه می‌اندازند.

همین مسئله پس از گذشت مدتی، منجر به جمع شدن دستمال‌های توالت در چاه شده و علت اصلی گرفتگی لوله فاضلاب توالت می‌شود.

در این حالت بعد از تشخیص گرفتگی لوله‌های فاضلاب، باید از فنر چاه بازکن یا اسید لوله بازکنی برای رفع این مشکل استفاده کنید. لازم است بدانید که بی توجهی به این امر، به مرور زمان گرفتگی توالت به وسیله  دستمال کاغذی را به شدت سخت می‌کند

که رفع آن نیز زمان زیادی می‌برد که در نهایت جهت حل این مشکل هم باید از لوله بازکنی در تجریش با مهارت کمک بگیرید.

 

گرفتگی لوله فاضلاب در تجریش به دلیل افتادن اشیاء در چاه

 

در بعضی از اوقات ممکن است وسایل و اشیایی که در جیبمان داریم از قبیل موبایل، کیف و… در چاه بیفتند. این مسئله بعد از گیر کردن فضولات به آن، خود باعث گرفتگی بسیار شدیدتر لوله‌های فاضلاب می‌شود.

بهترین روش این است که پیش از ورود به توالت، وسایل و اشیا اضافی را از خود جدا کنیم. موبایل را حتماً در جیب کاپشن یا پیراهن خود گذاشته و یا اصلاً به داخل توالت نبریم؛

زیرا گاهی علت گرفتگی لوله‌های فاضلاب و یا دلیل برگشت آب از لوله فاضلاب توالت را فقط با تخریب توالت و باز کردن چاه فاضلاب می‌توان رفع کرد.

در صورتی که دچار این مشکل در ساختمان خود شدید، می‌توانید روی خدمات تخلیه چاه تجریش و خدمات لوله بازکنی در تجریش  حساب باز کنید.

 

بازگشت آب از لوله فاضلاب در اثر تجمع و سفت شدن فضولات و آشغال

 

استفاده نکردن همیشگی و متناوب از فلاش تانک و یا نریختن آب در چاه فاضلاب باعث می‌شود که به مرور و با گذشت زمان، فضولات ته نشین شوند و به تدریج سفت شده است ، و خود به دلیل اصلی گرفتگی لوله‌های فاضلاب و یا علت برگشت آب از لوله فاضلاب توالت تبدیل شوند؛ روش پیشگیری از این مشکل هم به کار بردن فلاش تانک بعد از شستشو است.

در صورت بروز گرفتگی لوله فاضلاب، راهکار جهت رفع آن، ریختن اسید لوله بازکنی در چاه فاضلاب و سپس ریختن مقادیر فراوانی آب به درون آن است تا اسید کار خود را بکند. بدین منظور شما می‌توانید از فروشگاه‌های ابزار فروشی، اسید لوله بازکنی را تهیه نمایید.

 

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه به دلیل تجمع چربی و روغن

 

روزانه ظروف بسیاری در سینک ظرف‌شویی منزل شسته می‌شوند و این امر به این معنا است که چربی و روغن بسیاری وارد لوله‌های فاضلاب می‌شوند.

از آنجایی که چربی دارای حالت چسبندگی است و به لوله فاضلاب می‌چسبد، تکرار این امر، سبب انباشته شدن چربی‌ها می‌شود.

در این حین، اگر آشغالی وارد لوله فاضلاب شود به این چربی ها چسبیده و باعث گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شده منجر به برگشت آب از لوله فاضلاب می‌شود.

 

رفع نفوذ ریشه درخت در چاه توالت و حل آن با لوله بازکن در تجریش

 

گاهی اوقات نیز، لوله فاضلاب که در زیر حیاط ساختمان یا منزل واقع شده است در اثر نفوذ ریشه درخت در چاه، مسدود می‌شود. در این حالت، به هیچ وجه استفاده از پمپ لوله باز کن یا اسید، گرفتگی لوله فاضلاب را دوا نمی‌کند.

در این هنگام لازم است از فنرهای مخصوص و قوی همراه با سر فنر استفاده کرد که معمولاً این عمل را لوله باز کن‌های ماهر و کاربلد لوله بازکنی در تجریش به سادگی انجام می‌دهند و شاید برطرف کردن این کار، راحت به نظر نرسد؛ اما تیم لوله بازکنی در تجریش آن را انجام می‌دهند.

 

لوله کشی معیوب و ناقص یکی دیگر از دلایل گرفتگی لوله فاضلاب در تجریش

 

ممکن است لوله کشی فاضلاب با لوله‌های غیراستاندارد طراحی شود.

همچنین در نظر داشته باشید که در برخی مواقع، لوله‌های انتخاب شده برای کارکردی که دارند مناسب نیستند؛

برای مثال لوله‌های توالت عمومی باید قطورتر از سایر لوله‌ها باشند. عدم رعایت چنین موردی، خود علت گرفتگی لوله فاضلاب توالت، آشپزخانه و… خواهد شد

که در صورت بروز آن باید لوله کشی فاضلاب ساختمان تغییر کند

لوله بازکنی در تجریش
لوله بازکنی در تجریش

لوله بازکنی در تجریش

یکی از مواردی که با شرکت لوله بازکنی تهران تماس گرفته می شود، راهنمایی برای رفع گرفتگی سینک است.

گرفتگی‌های گاه به گاه سینک، وان یا توالت واقعیت زندگی هستند. آنها معمولاً در اثر گرفتگی موضعی در تله تخلیه یا لوله‌ها ایجاد می‌شوند. با این وجود، اگر سیستم لوله کشی منزل شما دچار مشکل شده است و به هیچ وجه تخلیه نمی‌شود ممکن است مشکل در خط اصلی تخلیه یا فاضلاب خانه باشد.

برای حل این مشکلات تنها کافی است با لوله بازکنی در تجریش تماس بگیرید اما اگر این مشکل جزئی است و می‌خواهید خودتان آن را رفع کنید با ما همراه باشید تا با بیان چند نکته کاربردی به شما کمک کنیم:

– صافی را تمیز کنید. گاهی ممکن است دریچه چاه مسدود شده باشد، مثلا ممکن است صافی حمام یا توالت به دلیل صابون و موهای زائد مسدود شده باشد. در این شرایط صافی چاه را بردارید و کثیفی‌های آن را با دستکش جمع کنید تا کاملا تمیز شود. سپس آب گرم را باز کنید تا داخل لوله جریان پیدا کند.

این ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین روش است که گاهی نادیده گرفته می‌شود. اما بیشتر گرفتگی‌های سینک‌ها و وان‌ها به دلیل ترکیب مو، چربی، باقیمانده صابون و آب داغی است که درست در زیر دهانه تخلیه به دام افتاده است. اگر لوله‌های چاه فلزی هستند، می‌توانید به راحتی با ریختن مستقیم یک کتری آب جوش در زیر تخلیه گرفتگی را حل کنید، به خصوص اگر گرفتگی به دلیل صابون یا چربی باشد.

دقت داشته باشید آب شیر یا آب گرم برای این کار موثر نیست و آب باید جوش باشد. ممکن است به خدمات تخلیه چاه تهران نیاز داشته باشید.

 

احتياط: آب جوش را به طور مستقيم درون چاه بريزيد اما اگر لوله‌ها از جنس پلاستیکی (PVC) هستند از آب جوش استفاده نکنید، زیرا آبِ گرم‌تر از 175 F می‌تواند برخی از لوله‌های PVC را آب کند. برای لوله‌های پلاستیکی، سعی کنید با استفاده از یک تلمبه گرفتگی را رفع کنید.

لوله بازکنی در تجریش

لوله بازکنی در تجریش
لوله بازکنی در تجریش

– در مرحله بعد از تلمبه استفاده کنید. لوله بازکنی دستی (تلمبه) برای گرفتگی‌های ضعیف و سطحی مناسب است. تنها کافی است قسمت پلاستیکی لوله بازکن را روی دهانه لوله قرار دهید تا هوا نتواند از آن خارج شود. بهتر است مقداری پارافین دور لبه پلاستیکی تلمبه بمالید، این کار باعث چسبندگی تلمبه دستی می‌شود.

دقت داشته باشید که باید کمی آب داخل سینک باشد، در غیر این صورت کمی آب داخل سینک دستشویی یا ظرفشویی بریزید. حالا دسته تلمبه را به پایین فشار دهید و دوباره به بالا بیاورید .

این کار را چند بار انجام دهید، طی انجام این کار هوای درون پمپ لوله بازکن به سمت لوله حرکت می‌کند و مواد زاید را انتقال می‌دهد. در گرفتگی‌های سطحی، بهتر است به جای استفاده از لوله بازکنی شیمیایی از تلمبه استفاده کنید.

– اگر با انجام مراحل بالا مشکلتان رفع نشد از لوله بازکن‌های شیمیایی کمک بگیرید. برای این کار محلول مورد نظر را در چاه تخلیه ریخته و مدتی صبر کنید. دستورالعمل استفاده از محلول روی بطری نوشته شده است که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

فقط دقت داشته باشید که محلول مناسب را خریداری کنید برخی محلول‌ها برای سینک، برخی برای توالت و برخی برای فاضلاب هستند. بعد از چند دقیقه، آب گرم را باز کنید و بگذارید در لوله جریان پیدا کند، چون ممکن است این محلول‌ها به دلیل شیمیایی بودن به لوله‌ها آسیب وارد کنند. البته می‌توانید در این مرحله از پودر هم استفاده کنید.

– تله را تمیز کنید. یک سطل را در زیر تله یو شکل فاضلاب قرار دهید تا به محض برداشتن تله، آب آن بیرون بیاید. اگر برای باز کردن آن مشکل دارید از آچار استفاده کنید. سپس واشر دو سر انتهایی لوله زیر سینک را شل کنید، باید تلاش کنید تا تمام اجزای لوله را با دست نگه دارید .

وقتی بست‌ها باز شد، آن را آزاد کنید و به طرف سطل برگردانید و تمام محتویات لوله را داخل سطل بریزید. لوله را کاملا تمیز کنید و تمام آشغال‌های آن را خارج کنید. بعد از اینکه از تمیز شدن آن‌ها مطمئن شدید لوله را سرجای خود قرار دهید و مهره را محکم کنید.

اگر روش‌های بالا موثر واقع نشدند می‌توانید از دستگاه تراکم هوا یا فنر لوله باز کنی استفاده کنید. اگر به این دستگاه‌ها دسترسی ندارید می‌توانید با لوله بازکنی در تجریش تماس گرفته تا همکاران ما این کار را برایتان انجام دهند.

لوله بازکنی در تجریش

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)