لوله بازکنی در ستارخان

لوله بازکنی در ستارخان

دسترسی سریع

5/5 - (1 {امتیاز})

لوله بازکنی در ستارخان

بهترین مرکز تخلیه چاه و لوله بازکنی در ستارخان کدام است؟

گرفتگی لوله‌های فاضلاب هنگامی رخ می‌دهد که اشیاء اضافی و آشغال داخل لوله فاضلاب گیر کنند

و در خمیدگی‌های لوله و یا سیفون، به دام بیافتند و کم‌کم قسمتی از لوله، محل تجمع مواد زائد شود

و همین امر باعث می‌گردد حجم زباله‌های داخل لوله بیشتر و  بیشتر شود و در نهایت رسوبی از آشغال در لوله باقی بماند و منجر به گرفتگی لوله فاضلاب شود.

در این زمان است که افراد متوجه مشکل می‌شوند و می‌فهمند که لوله فاضلاب گرفته است؛

لذا  احتیاج به یک تیم متخصص لوله بازکنی می‌شود تا مشکل گرفتگی لوله بازکنی در ستارخان را حل نمایند.

 

 

یکی از موارد پر تکرار که در بسیاری از خانه ها مردم با آن سر و کله می زنند، مبارزه با سوسک و حشرات موذی دیگری است که از چاه، لوله توالت و لوله حمام خارج می شوند.

این مساله به خصوص برای خانم های خانه بسیار عذاب آور و چندشناک است. به همین دلیل در مقاله لوله بازکنی در ستارخان تصمیم گرفتیم در خصوص نصب چاه بست، به عنوان یکی از راه کارهایی که می توان از خروج سوسک از لوله توالت، جلوگیری کرد بپردازیم.

پس پیشنهاد می کنیم اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، مقاله لوله بازکنی در ستارخان را تا پایان دنبال کنید اگر هم نیاز به مشاوره تلفنی دارید، با شماره لوله بازکنی تهران تماس بگیرید.

 

چاه بست توالت چیست؟

 

لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در ستارخان

 

چاه بست، یک قطعه پلاستیکی به شکل گرد است که بر روی گلوگاه ورودی لوله توالت نصب می شود. حتماً در بسیاری از توالت های سنتی چاه بست را دیده اید و به دلیل نوع کاربرد و شکل آن، می دانید که فقط در توالت های سنتی قابل نصب است و در توالت فرنگی کاربردی ندارد.

در توالت فرنگی تنها چیزی که می توان بر روی سنگ توالت قرار داد همان درپوش آن است. با توجه به انواع سنگ توالت، دو نوع چاه بست وجود دارد که به چاه بست توالت کوتاه و چاه بست معمولی معروف هستند.

کاربرد چاه بست توالت چیست؟

 

لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در ستارخان

 

درپوش چاه توالت یا چاه بست شاید به نظر ساده بیاید، ولی یکی از کاربردی ترین قطعات در توالت های سنتی است که از افتادن اجسام در لوله توالت، خروج بوی بد از لوله، خروج سوسک و حشرات موذی از لوله جلوگیری می کند.

البته امروزه به دلیل استفاده فراوان از چاه بست، انواع مختلفی از چاه بست در جنس های ژله ای، فلزی، وزنه ای و غیره در بازار وجود دارد. گاهی با مواجه این مشکل، می توانید با تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

لوله بازکنی در ستارخان

جلوگیری از انتشار بوی بد فاضلاب

معمولاً تخمیر فضولات موجود در لوله توالت، منجر به انتشار گازهای بدبو و گاهاً سمی می شود. این گازها بنا به قوانین فیزیک به سمت بالا حرکت می کنند و وقتی به آب موجود در سیفون می رسند با آب ترکیب می شوند. خب مشخص است که این کنش و واکنش های شیمیایی منجر به بدبو شدن آب سیفون می شود که خود عاملی برای بوی بد توالت است.

در این گونه مواقع با نصب چاه بست، از انتشار بوی بد فاضلاب جلوگیری کرد.
اگر توالت ساختمان شما از نوع توالت فرنگی است، نگران نباشید و با بستن درب سنگ توالت، می توانید از انتشار بو در فضا جلوگیری کنید.

جلوگیری از افتادن اشیا به داخل چاه فاضلاب

توالت های ایرانی، با توجه به ساختاری که دارند، دهانه بزرگی دارند که اگر شی یا جسمی در داخل توالت، بیوفتد، به راحتی از گلوگاه توالت رد می شود و به داخل لوله توالت می افتد. در این گونه مواقع، علاوه بر ناراحتی که از افتادن وسیله در توالت به وجود می آید، منجر به گرفتگی لوله توالت هم می شود.

همین مساله یکی از بهانه های افراد برای تماس با لوله بازکنی ستارخان می شود تا شی را از لوله توالت، خارج کنند. بماند که این کار چه دردسرهایی می تواند به دنبال داشته باشد. بنابراین با نصب چاه بست می توان از افتادن اشیا در لوله توالت جلوگیری کرد.

چاه بست علاوه بر کوچک کردن قطر گلوگاه ورودی لوله توالت، از افتادن اشیا سبک و گرفتن ضرب سقوط اجسام در لوله توالت، جلوگیری می کند. برای نصب چاه بست نیاز به تخصص خاصی نیست و می توان به راحتی آن را بر روی توالت سنتی، نصب کرد.

برای نصب و تعویض کاسه توالت می توانید با شعبه لوله بازکنی افسریه تماس بگیرید.
در توالت های فرنگی به دلیل نبود چاه بست، اگر شی خاصی در داخل سنگ توالت فرنگی بیوفتد به موقع دست به کار شوید و از فشردن دکمه فلاش تانک خودداری کنید زیرا با یک حرکت شتابزده شاید برای همیشه شی و وسیله خود را از دست بدهید.

جلوگیری از ورود سوسک ها و حیوانات موذی

مشخص است که چاه فاضلاب محل تجمع سوسک و حشرات موذی دیگری است که اگر راهی به سمت خارج از چاه داشته باشند، از ورود به محل درنگ نمی کنند و آسایش اهالی خانه را سلب می کنند. این مساله حاد از نظر خانم ها ی خانه را می توان با نصب چاه بست مناسب رفع کرد.

شاید یکی از دلایلی که باعث شده چاه بست را به عنوان چاه بست سوسک بشناسند، کاربرد آن در جلوگیری از ورود سوسک به فضای سرویس بهداشتی است. در لوله بازکنی پیروزی، تفاوت لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا را توضیح داده ایم.

لوله بازکنی در ستارخان

آموزش نصب چاه بست توالت

 

لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در ستارخان

 

نصب چاه بست بسیار ساده است و نیازی نیست که از سرویسکاران لوله بازکنی ستارخان یا سایر شعبات نظیر لوله بازکنی سعادت آباد در این زمینه کمک بگیرید. فقط کافیست که از یک وسیله مثل قلاب کمک بگیرید، چاه بست قدیمی را از سمت لبه ها به سمت بالا بکشید، چاه بست جدید را با توجه به مدل آن اگر دو درب باشد، طوری قرار دهید که به سمت چپ و راست باز شود و اگر تک درب باشد، باید درب چاه به سمت عقب باز شود.

انواع چاه بست

چاه بست ها با توجه به شکل ظاهری، دایره ای و بیضی شکل هستند. در سنگ توالت هایی که دهانه چاه آنها بیضی است، از چاه بست توالت بیضی شکل استفاده می شود و در جاهایی که نیاز به نصب چاه بست کوتاه باشد، از چاه بست های کوتاه می توانید استفاده کنید .

چاه بست های کوتاه یک مشکل دارند و آن این است که درب آنها به طور کامل باز نمی شود. بنابراین چاه بست ها با توجه به مدل دریچه آنها به دو نوع کلی تقسیم می شوند.

چاه بست تک دریچه ای

این چاه بست همانطور که از اسم آن مشخص است، یک در دارند و به هنگام استفاده کل دریچه باز می شود. البته معایبی هم دارند که می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
از آنجاییکه فنر این چاه بست، باید کل وزن یک دریچه و باز و بسته شدن های آن را تحمل کند، خیلی زودتر خراب می شوند.
ممکن است سوسک های بزرگتر، به دریچه چاه بست بچسبند و خود را از آن عبور دهند و به فضای سرویس بهداشتی راه پیدا کنند.

چاه بست دو دریچه ای

این مدل همانطور که از اسم آن هم مشخص است، از دو دریچه تشکیل شده است که از طرفین به لولا وصل هستند و هنگام باز و بسته شدن، از وسط به طرفین باز می شوند. این نوع از چاه بست ها از چاه بست های تک دریچه ای بهتر هستند و توصیه می شود از آنها استفاده شود. از نظر جنس و مواد ساخت هم، چاه بستی بهتر است که از فنر مقاوم و پلاستیک براق تری ساخته شده است.

برای اطلاع از دلایل نم و رطوبت لوله بازکنی شهرک غرب را مطالعه کنید.

چند نکته در خصوص چاه بست

 • نصب چاه بست یکی از عوامل جلوگیری از گرفتگی لوله ها است که ما در لوله بازکنی ستارخان نیز همیشه به استفاده از آنها توصیه می کنیم.
 • همانطور که در طول مقاله هم توضیح داده شد برای توالت فرنگی چاه بستی وجود ندارد و درب توالت فرنگی همان پوششی است که تا حدودی می تواند از خروج بوی بد و گازهای سمی جلوگیری کند.
 • برای سنگ توالت های بیضی، به هیچ عنوان از چاه بست دایره ای استفاده نکنید چون در این صورت از کناره ها باز می ماند و کل عملکرد چاه بست مختل می شود.
 • چاه بست ها را باید هر چند وقت یکبار عوض کرد؛ چرا که جرم و کثیفی اطراف آن ها را می گیرد و خود منشأ بوی نامطبوع می شود.
 •  
 • سؤالات متداول

   

   

   

  مدت زمان بازکردن لوله در ستارخان چقدر است؟

  مدت زمان باز کردن لوله فاضلاب به شدت و سختی گرفتگی لوله‌های فاضلاب، بستگی دارد.

  نوع دستگاهی که جهت باز کردن لوله استفاده می‌شود نیز از جمله آیتم‌های مؤثر بر مدت زمان رفع گرفتگی لوله فاضلاب است.

  لوله بازکنی در ستارخان

  بهترین روش لوله بازکنی در ستارخان چیست؟

  بدون شک بهترین روش باز کردن گرفتگی لوله، استفاده از دستگاه فنر برقی است.اما نه دستگاه‌های قدیمی که در آن از دستگاه دریل استفاده می‌شد؛ امروزه دستگاه‌هایی تولید شده‌اند که اندازه کوچکی دارند؛ولی بسیار پر قدرت هستند و بدون هرگونه کثیف کاری، اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب می‌کنند.همچنین در کنار روش‌های مختلف، لوله بازکنی ستارخان مثل دستگاه تراکم هوا، ساکشن، پمپ و … فقط دستگاه فنر برقی استکه می‌تواند هر نوع گرفتگی حتی قیر و سیمان را از بین ببرد و مسیر آب را باز نماید؛ به همین علت است که تمامی شرکت‌ها از فنر استفاده می‌کنند.لوله بازکنی در ستارخان

  چگونه از مسدود شدن لوله‌های فاضلاب در ستارخان جلوگیری نماییم؟

  جهت پیشگیری از گرفتگی راه لوله بازکنی در ستارخان کارهای زیادی وجود دارد

  که بهترین آنها استفاده از توری‌های مناسب برای جلوگیری از ورود هر گونه آشغال و مواد زائد به داخل لوله است؛

  همچنین نریختن دستمال کاغذی به داخل توالت نیز بسیار تأثیرگذار است.

  لوله بازکنی در ستارخان

  آیا استفاده از لوله بازکن‌های شیمیایی؛ برای رفع گرفتگی لوله کار درستی است؟!

  استفاده از محلول‌های شیمیایی برای رفع گرفتگی و بازکردن لوله می‌تواند بسیار خطر آفرین باشد.

  به همین منظور در صورتی که محیط شما بسته باشد و هیچ فضایی برای خروج گازهای سمی تولید شده از محلول و فاضلاب، وجود نداشته باشد،

  از انجام این کار صرف نظر کنید و از یک لوله بازکن حرفه‌ای در ستارخان بخواهید تا این کار را انجام دهد.

  لوله بازکنی در ستارخان

6 Comments

 • سلام وقت بخیر
  آیا استفاده از مایع لوله بازکنی صنعتی و شیمیایی که از فروشگاه ها خریداری می شود را توصیه می کنید؟ مثلا می توانیم گرفتگی لوله را با استفاده از جوهر نمک رفع کنیم؟

  • سلام دوست عزیز
   نه! هیچ شرکت لوله بازکنی حرفه ای در ستارخان توصیه نمی کند از “پاک کننده های تخلیه” خریداری شده در فروشگاه استفاده کنید و به دلایل زیادی. آنها بسیار مؤثر نیستند، زیرا آنها فقط یک سوراخ کوچک را از طریق انسداد زهکشی باز می کنند بدون اینکه واقعاً چیزی را تمیز کنند. گرفتگی بلافاصله برمی گردد. عمل اسیدی آنها (اسید سولفوریک و چاودار) می تواند به لوله های تخلیه آسیب برساند. و آنها بسیار سمی هستند و دودهای خطرناکی را در هوا و چشم و پوست سوزان می گذارند. این مایع ها می توانند موجب پوسیدگی و سوراخ شدن لوله ها شوند.

  • سلام دوست عزیز
   بستگی به نوع گرفتگی و محل قرار گیری لوله دارد یک گرفتگی لوله ساده فقط ممکن است نیاز به استفاده از دستگاه های تخلیه موتوری داشته باشد ، که به داخل قلاب ها می پردازند و آنها را می شکنند یا آنها را بیرون می کشند. اگر از تمیز کردن کامل زهکشی مراقبت می کنیم، از یک هیدروجتر استفاده می کنیم که آب با فشار بالا را در امتداد داخلی لوله تخلیه می کند. نیروی آب تقریباً هر تجمعی را از بین می برد.

  • مشکلات لوله کشی و زهکشی فقط یک مزاحم نیست که شما را از انجام کارهای روزانه خود در هنگام چک لیست تمیز کردن عمیق با کارهای خانه یا فعالیت باز می دارد.

   اگر با آن مقابله نکنید، می تواند منجر به عوارض بیشتری در سیستم زهکشی خانه شما شود که می تواند مقادیر زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. بسته به علت انسداد و محل آن در پیچ و خم لوله پیچیده، صاحب خانه می تواند انتظار یک یا چند مورد از عوارض جانبی زیر را داشته باشد:
   بوی بد ناشی از گرفتگی مجرای فاضلاب
   ما اغلب بوی نامطبوع خانه را با انسداد مجرای فاضلاب مرتبط می کنیم. همه ما می دانیم که آب راکد چه بویی دارد، اینطور نیست؟ و حتی اگر بوی آن لزوماً سمی نباشد، قطعاً برای سلامت عمومی ما مضر است.

   تجمع گاز فاضلاب در لوله کشی شما
   مشکلات جدی‌تر لوله‌کشی ممکن است منجر به سطوح خطرناکی از گازهای فاضلاب شود که به آرامی در سیستم تهویه لوله تجمع می‌یابند. مشکل دریچه ها، که مانع جریان عادی هوا می شود، باید توسط یک تکنسین حرفه ای حل شود.

   مسائل ساختاری
   برخی از انسدادهای تخلیه در اعماق سیستم لوله قرار دارند و ممکن است برای مدت طولانی پنهان و ناشناخته باشند. دلایل این امر خواه نصب نادرست لوله DIY در طول یک پروژه نوسازی باشد، شکستگی لوله یا بارش شدید باران در طول هوای طوفانی، می تواند منجر به آسیب های ساختاری به اموال شما شود. این مسائل در انواع و اقسام اشکال و اشکال – از لکه‌های آب و کاغذ دیواری تاب‌خورده گرفته تا تخته‌های کف پوش کاملاً پوسیده و پایه‌های ضعیف خانه را به نمایش می‌گذارند.
   گرفتگی سینک یا لوله حمام ممکن است سلامتی را به خطر بیندازد
   در موارد شدید، مشکلات لوله کشی حل نشده ممکن است باعث برخی نگرانی های سلامتی شود. بوی نامطبوع و تجمع گازهای فاضلاب در سیستم هواکش ممکن است باعث احساس خستگی بیشتر، بی تفاوتی یا تحریک سردرد شود، البته ناگفته نماند که باعث نیاز به تمیز کردن دیگ بخار شود. انسداد در زهکشی های بیرونی به آرامی باعث می شود که آب راکد به زمینی برای باکتری ها، هجوم قارچ ها و یا حتی جذب پشه تبدیل شود.

   همه اینها خطرات غیرمستقیم سلامتی هستند، زیرا باعث ایجاد آلرژی یا بیماری می شوند.

   نشانه های مسدود شدن لوله کشی ها
   خوب، این علم موشکی نیست که مشخص کند ملک شما از گرفتگی زهکشی رنج می برد، مگر اینکه مشکل لوله کشی در اعماق سیستم زهکشی زیرزمینی پنهان شده باشد و معمولاً به تعمیرات توسط متخصص نیاز دارد.

   1- صدای غرغر از سینک حمام یا آشپزخانه شما
   2- سینک آشپزخانه پر از آب یا تخلیه کند
   3- یکی دیگر از نشانه های رایج برای مسدود شدن لوله کشی، تخلیه آهسته دوش است
   4- سیفون توالت بسیار کندتر از حد معمول است، یا حتی بدتر از آن، آب برگشت می‌کند
   5- بوی بد فاضلاب در اطراف خانه، به خصوص در اطراف حمام / توالت و سینک آشپزخانه
   توجه به هر یک از این نشانه ها و اقدام مقدماتی شما را از سردردها و هزینه های غیرضروری نجات می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)