لوله بازکنی در آیت الله کاشانی

لوله بازکنی آیت الله کاشانی

دسترسی سریع

5/5 - (4 {امتیاز})

لوله بازکنی در آیت الله کاشانی

لوله بازکنی در آیت الله کاشانی یکی دیگر از شعب شبانه روزی لوله بازکنی تهران است که در صورت تماس، زیر 20 دقیقه سرویسکاران در محل حاضر خواهند بود. برای رفع گرفتگی لوله ها در محدوده آیت اله کاشانی از تجهیرات و دستگاه های لوله بازکنی استفاده می شود که لوله تست شده تحویل کارفرما می گردد.

خدمات لوله بازکنی آیت الله کاشانی

 • رفع گرفتگی لوله با فنر لوله بازکنی
 • رفع نم و رطوبت
 • رفع بوی بد فاضلاب
 • تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله بدون تخریب
 • رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی
 • رفع گرفتگی لوله سینک
 • رفع گرفتگی لوله تخلیه حمام
 • تبدیل توالت سنتی به فرنگی
 • تعویض کاسه توالت
 • درآوردن اشیا از توالت
 • لوله بازکنی افسریه

 

یکی از عمده مشکلاتی که موجب می شود همشهریان عزیز تهرانی ساکن محدوده آیت الله کاشانی با ما تماس بگیرند، گرفتگی لوله است که برای رفع آن با مشکل مواجه می شوند.

به نظر شما دلایل ترکیدگی لوله چیست؟ اصلا برای شما چنین مشکلی پیش‌ آمده است؟ ترکیدگی لوله ممکن است برای هر ساختمانی پیش بیاید و ساکنین را دچار مشکل کند. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله سعی می‌کنیم دلایل آن را بررسی کنیم.

دلایل ترکیدگی لوله

لوله بازکنی در آیت الله کاشانی
لوله بازکنی در آیت الله کاشانی

گاهی اوقات پیش می‌آید که لوله منزلتان یا همسایه‌ها دچار ترکیدگی می‌شود حتی ممکن است لوله اصلی در یک محله نیز دچار این مشکل بشود که باعث قطعی آب در یک محله، منطقه و ناحیه شود که بستگی به اصلی یا فرعی بودن لوله و وسعت مشکل دارد. به هر حال این اتفاق دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که در ادامه مطالب بیشتر بررسی خواهیم کرد.

جنس لوله

یکی از فاکتورهای مهم برای یک لوله جنس آن است. هر چه جنس لوله مرغوب و با کیفیت باشد عمر بیشتری خواهد داشت و به راحتی دچار ترکیدگی نمی‌شود. در گذشته بیشتر از لوله‌های فلزی استفاده می‌شد البته هنوز هم این لوله‌ها کاربرد دارند و استفاده می‌شوند. لوله‌های فلزی بخصوص برخی از انواع آن همچون لوله‌های چدنی به علت مستعد بودن در برابر خوردگی مقاومت زیادی ندارند و ممکن است بعد از مدتی به دلایل مختلف دچار پوسیدگی و خوردگی شوند که این مسئله عاملی برای سوراخ شدن و در نتیجه ترکیدگی لوله است.

برخی از لوله‌های فلزی را با پوشش دهی یا گالوانیزه کردن مقداری در برابر خوردگی مقاوم می‌کنند ولی به هرحال این ایراد برای تمام لوله‌های فلزی وجود دارد. برای رفع این مشکل لوله‌های پلاستیکی و پلیکا و لوله‌های پنج لایه امروزه بیشتر مورد توجه هستند. لوله‌های پلاستیکی نیز در دماهای بالا انبساط طولی زیادی دارند که خود این مشکل نیز می‌تواند در مواردی باعث ترکیدگی لوله شود.

لوله‌های پلیکا نیز باید به درستی آببندی شوند تا این مسئله عامل ترکیدگی نباشد. می‌توان کفت در حال حاضر لوله‌های پنج لایه بهترین نوع لوله هستند که اگر به درستی اجرا شوند مسئله ترکیدگی به ندرت پیش می‌آید. ممکن است به خدمات لوله بازکنی بلوار فردوس نیاز داشته باشید.

اجرای صحیح و اوصولی

لوله بازکنی در آیت الله کاشانی
لوله بازکنی در آیت الله کاشانی

لوله بازکنی در آیت الله کاشانی

بعد از اینکه شما برای ساختمان خود یک لوله مرغوب و با کیفیت انتخاب کردید تازه قدم اول را برداشتید، مرحله بعدی یعنی اجرای سیستم لوله‌کشی بسیار حائز اهمیت است و اگر این مرحله به درستی انجام نشود و استاندارهای موجود پیاده نشود می‌توان گفت جنس مرغوب و با کیفیت نیز به کارتان نمی‌آید و نمی‌تواند جبران کننده باشد.

اجرای صحیح و اوصولی سیستم لوله‌کشی، رعایت شیب‌بندی و محاسبات و تمام موارد مربوط به یک لوله‌کشی مناسب، بسیار الزامی است و البته اجرا صحیح لوله‌کشی تا حدود زیادی به تجربه، تعهد و دانش فرد لوله‌کش دارد. گاهی اوقات تعهد به تنهایی کافی نیست و اگر شخص کاربلد و ماهر نباشد ممکن است نتواند کار را به خوبی انجام دهد. پس هر چه فردی که وظیفه لوله‌کشی را دارد متخصص و با تجربه باشد و انسان متعهدی باشد می‌توان نتیجه مطلوب تری گرفت.

 

توجه به عمرمفید لوله استفاده شده

اگر همه اوصول رعایت شود و جنس خوبی هم استفاده شود بلاخره هر لوله‌ای یک عمر مفیدی دارد که بعد از سر آمدن آن ممکن است لوله‌ها دچار مشکل شوند. این عمر مفید برای لوله‌های مختلف متفاوت است. مثلا اگر لوله ساختمان شما فلزی است بعد از طی شدن مثلا 20 سال باید انتظار پوسیدگی را داشته باشید و نسبت به تعویض آن اقدام کنید این مسئله بیش‌تر برای ساختمان‌های قدیمی صحت دارد و اکثرا در این ساختمان‌ها لوله‌های فلزی استفاده شده است.

 

شیوه صحیح نگهداری و تعمیر لوله‌ها

لوله بازکنی در آیت الله کاشانی
لوله بازکنی در آیت الله کاشانی

 

بعد از اینکه لوله خوب و مناسبی انتخاب شد و اجرای آن نیز به خوبی صورت گرفت باید در ادامه در نگهداری آن نیز تلاش کنیم و به هنگام به وجود آمدن مشکل آن را به درستی رفع کنید. گاهی اوقات به دلایل مختلف لوله‌ها دچار گرفتگی می‌شوند و شما برای رفع گرفتگی روش‌های مختلفی را استفاده می‌کنید.

اگر لوله‌های ساختمان شما فلزی است سعی کنید از لوله‌ بازکن‌های صنعتی که خاصیت خورندگی دارند استفاده نکنید یا اگر از جنس پلیکا و پلاستیکی است از روش دستگاه پمپ تراکم هوا استفاده نکنید. خلاصه هر جنسی از لوله نقاط ضعفی دارد که باید به آن توجه کنید و شیوه صحیح نگهداری و تعمیر آن را به هنگام نیاز در نظر بگیرید. لوله بازکنی صادقیه از دیگر شعب شبانه روزی ما است.

 

دلایل دیگر ترکیدگی لوله

 • قرار گرفتن لوله‌های فلزی در خاک آهکی یا مرطوب و در کل قرار گرفتن لوله فلزی در مجاورت عامل پوسیدگی و خوردگی که با پوسیده کردن لوله باعث ترکیدگی لوله می‌شود.
 • قرار گرفتن دو لوله فلزی غیر هم جنس در کنار هم که باعث واکنش‌های شیمیایی و پوسیدگی و در نهایت ترکیدگی لوله می‌شود.
 • انبساط و انقباض لوله‌های آب گرم که باعث شل شدن اتصالات می‌شود و با گذشت زمان می‌تواند عاملی بر ترکیدگی لوله باشد.
 • افزایش ناگهانی فشار آب در لوله‌ها بخصوص در هنگام شب که می‌تواند منجر به ترکیدگی لوله شود.
 • استفاده از اتصالات نامناسب در هنگام وصل کردن لوله‌ها به هم
 • اشتباهات فرد لوله‌کش به هنگام آب‌بندی

 

ترکیدگی لوله یکباره به وجود نمی‌آید و اوصولا نتیجه اشتباهات قبلی است که به هنگام لوله‌کشی، انتخاب جنس لوله، مراحل رفع گرفتگی و خلاصه همه این موارد می‌تواند پیش بیاید. هر گونه سهل انگاری و اهمیت ندادن به مواردی که ذکر شد شرایط را فراهم می‌کند تا لوله مستعد ترکیدگی شود و شما را دچار مشکلات بزرگی کند.

ترکیدگی لوله می‌تواند گاهی اوقات خسارات زیادی را به شما تحمیل کند و تا مدت‌ها شما را از کار و زندگی بیندازد. هر چه در هنگام ساخت و ساز مهم‌کاری کنید و همه جوانب کار را بسنجید کم‌تر دچار این مشکلات می‌شوید و می‌توانید با خیال راحت زندگی کنید. ممکن است در محدوده اشرفی اصفهانی ساکن باشید و به خدمات لوله بازکنی اشرفی اصفهانی نیاز داشته باشید.

سخن پایانی
ترکیدگی لوله در آیت الله کاشانی و دلایلی که منجر به آن می‌شود اهمیت زیادی دارد و یکی از مسائلی است که به هنگام ساخت و ساز باید به آن توجه شود یعنی باید در مراحل لوله‌کشی، انتخاب لوله مناسب، استفاده از متخصص ماهر و غیره، توجه کافی داشته باشید و سهل انگاری نداشته باشید تا بعد از اتمام کار با کوچکترین مشکلات، لوله ساختمان دچار مشکل ترکیدگی نشود. به خاطر اهمیتی که این مسئله دارد سعی کردیم در این خصوص مقاله‌ای بنویسیم و برخی از دلایل اصلی ترکیدگی لوله را بررسی کنیم. هر چه آگاهی شما در این خصوص بیشتر باشد بهتر متوجه مشکل پیش‌آمده و دلیل آن می‌شوید و می‌توانید مشکل را با روش مناسبی حل کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)