• ساعت کاری : همه روزه و تمام ایام هفته شبانه روزی

چگونه بوی بد سرویس بهداشتی را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد سرویس بهداشتی را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد سرویس بهداشتی را از بین ببریم؟

چرا سرویس بهداشتی بوی بد می دهد؟

در ابتدا باید بررسی کنیم علت بوی بد ناشی از چیست؟

گرفتگی لوله و چاه

پر شدن چاه و گرفتگی لوله از اتفاقات رایجی است که بی شک باعث انتشار بوی بد فاضلاب می شود. گرفتگی لوله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در وضعیت گرفتگی خفیف با روش های خانگی باز کردن لوله ها در منزل و در وضعیت های شدید با مراجعه ی شرکت های لوله بازکنی این مشکل برطرف خواهد شد. اما پرشدن چاه معمولا در اثر رسوب چاه و فرسودگی آن و همچنین عدم تناسب ظرفیت چاه با ساکنین اتفاق می افتد که معمولا این شرایط در آپارتمان های پرجمعیت بیشتر پیش خواهد آمد.
لایروبی و تخلیه چاه نیاز به تخصص، تجهیزات حرفه ای و تکنسین های با تجربه دارد تا با بررسی فنی در صورت نیاز به حفر چاه جدید این عملیات به صورت حرفه ای صورت گیرد.

 

رفع گرفتگی لوله با روش های خانگی:

در صورتی که بوی بد ناشی از گرفتگی لوله ها باشد می توانید با روش های زیر جهت رفع این مشکل اقدام کنید.

نمک و جوش شیرین

نمک و جوش شیرین را به مقدار مساوی ترکیب کنید و درون چاه و مسیر راه آب و لوله های سرویس بهداشتی بریزید. سپس یک لیوان آب جوشیده را بروی چاه آب بریزید. تذکر: حتما از ماسک استفاده کنید.

جوش شیرین و آبلیمو

آبلیمو خاصیت اسیدی دارد بنابراین یک ضدعفونی کننده ی طبیعی است. ترکیب جوش شیرین و آبلیمو یک ترکیب معجزه آسا برای رفع گرفتگی لوله ها و بوی بد آنهاست. این مواد را باهم حل کنید و آرام آرام در مسیر لوله و چاه آب بریزید. پس از 2 دقیقه یک کتری آب جوش روی آن بریزید.

پودر لباسشویی آنزیم دار

یک روش فوق العاده ساده و در دسترس استفاده از پودرهای لباسشویی آنزیم دار است. دو قاشق پودر لباسشویی را بر روی مسیر راه آب بریزید و یک کتری آب جوش را آرام آرام اضافه کنید. آب جوش باعث باز شدن آنزیم ها و اثر گذاری آنها خواهد شد.

سیفون نامناسب

سیفون یا شترگلو بخش خمیده ی لوله ی فاضلاب است که عدم نصب صحیح و یا انتخاب سیفون نامناسب باعث تجمع آب و مواد زائد می شود که در اثر عدم عبور و راکد بودن آب و ضایعات، دچار گندیدگی و انتشار بوی بد خواهد شد.
طراحی سیفون باید به گونه ای باشد تا گلوی آن به طور کامل پر از آب شود و مواد زائد را بدون هیچ مشکلی عبور دهد.
همچنین استفاده از فلاش تانک باعث میشود تا آب در این قسمت جایگزین و تازه شود و از بوی بد جلوگیری گردد.
در صورت گرفتگی سیفون سرویس بهداشتی از روش های رفع بوی بد با روش های خانگی که در مطالب فوق ذکر شد استفاده کنید. روش پودر لباسشویی آنزیم دار یک راه حل خوب رای حل این مشکل است.

ترفندهایی برای خوشبو نگه داشتن سرویس بهداشتی


نظافت مکرر

سرویس بهداشتی محیطی است که آلودگی و میکروب های زیادی در آن تجمع می کند و نیاز به نظافت مکرر دارد. یکی از دلایل بوی بد سرویس بهداشتی ناشی از جرم ها و آلودگی هایی است که در اطراف دیواره ها و درز سنگ ها رسوب کرده و باعث انتشار بوی بد خواهد شد. بنابراین نظافت سرویس بهداشتی را جدی بگیرید. بهترین حالت برای نظافت سرویس بهداشتی، شستشوی هر روز این محیط است. شوینده های سفید کننده، جرم گیر و ضدعفونی کننده بهترین انتخاب برای نظافت سرویس بهداشتی است. همچنین ضدعفونی کننده های طبیعی و خانگی نیز انتخاب خوبی برای نظافت است.
حتما به این نکته دقت کنید که در هنگام نظافت از دستکش و ماسک مناسب استفاده کنید و از مواد شوینده در حد نیاز استفاده کنید زیرا مواد شوینده آسیب های شدیدی به سلامت جسمی به خصوص ریه وارد می سازد.
اما با این وجود گاهی ممکن است با وجود رعایت نظافت و شستشوی مکرر سرویس بهداشتی همچنان بوی بد از بین نرفته باشد. در این شرایط این نکته را در نظر بگیرید که برخی از نواحی و گوشه ها و زیر سینک دستشویی و یا شیارهای سرامیک کف از نظر جا می ماند و باعث میشود نظافت و ضدعفونی کردن این نواحی فراموش شود. در نتیجه جرم ها و آلودگی ها تجمع کرده و باعث انتشار بوی بد خواهد شد.

استفاده از بوگیر

بوگیرها یکی از رایج ترین روش ها برای از بین بردن بوی بد هستند. بوگیرها طول عمر بالا و رایحه ی طولانی ای دارند بنابراین برای فضای سرویس بهداشتی به خصوص در محیط های عمومی از قبیل سرویس بهداشتی بیمارستان ها، هتل و شرکت ها و غیره کاربرد دارند. بوگیرهای نسل جدید علاوه بر جذب بوی بد و انتشار رایحه ی خوش، باعث از بین رفتن گازها و ضدعفونی کردن محیط می شوند. بوگیرها در مدل های مختلفی تولید می شوند بوگیرهای آویز به دیوار، قرص های بوگیر با قابلیت حل شدن در آب، مایع بوگیر و انواع مختلفی که براساس نوع نیاز شما در بازار وجود دارد.

 

تهویه مناسب

محیط سرویس بهداشتی و حمام فضایی مرطوب است که عدم جریان هوا شرایط مساعدی جهت رشد و تکثیر میکروب ها و باکتری ها را ایجاد می کند و باعث تولید بوی بد گردد. استفاده از تهویه ی مناسب این امکان را به وجود می آورد تا هوای تازه جریان داشته باشد و رطوبت موجود در این فضا از بین برود.
تازه و خنک نگه داشتن هوای سرویس بهداشتی نکته ی مهمی است که مانع از ایجاد بوی نم و کپک ها می شود. فن، هواکش و یا حتی پنجره ها بهترین ابزار جهت تهویه ی هوا هستند که می توانید پس از استفاده از سرویس بهداشتی جهت تازه سازی هوا از آنها استفاده کنید.

خوشبو کننده ها

با پیاده سازی روش های فوق بوی بد سرویس بهداشتی صد در صد از بین خواهد رفت. اما می توان از رایحه های دلپذیر و آرامش بخش در این فضا استفاده کنید. برای ایجاد بوی مطبوع می توانید از انواع خوشبو کننده های صنعتی و یا خانگی استفاده کنید و فضای سرویس بهداشتی را عطرآگین سازید.

انواع خوشبو کننده ها

روش های مختلفی جهت خوشبو کردن محیط سرویس بهداشتی وجود دارد:

اسپری خوشبو کننده صنعتی

می توانید از اسپری های خوشبو کننده ی صنعتی استفاده کنید و پس از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی آن را در هوا اسپری کنید.  و یا از دستگاه های خوشبو کننده که به صورت اتوماتیک که در بازه زمانی مشخص رایحه ی خوش اسپری می کند و یا دستگاه های سنسودار که با تشخیص نور اقدام به اسپری خواهد کرد، استفاده کنید. این اسپری های شیمیایی به سرعت باعث از بین رفتن بوی بد با غلبه ی بوی خوش هستند.

اسپری خوشبو کننده خانگی

شما به راحتی می توانید در منزل اسپری خوشبو کننده ی خانگی خود را بسازید. طبیعت نعمت های فراوانی را در اختیار ما انسانها قرار داده است بنابراین استفاده صحیح از آن بهترین نحوه سپاس گذاری از این محبت بی چشم داشت است.
اسپری های خانگی در مقایسه با اسپری های صنعتی و شیمیایی مضراتی برای سلامت انسان و طبیعت نخواهد داشت.
–    1 فنجان آب
–    2 قاشق غذاخوری الکل (در صورتی که بوی الکل آزارتان می دهد میتوانید سرکه سفید را جایگزین الکل کنید.)
–    20 قطره روغن معطر (روغن هایی که می توانید استفاده کنید شامل: لوندر، رزماری، اکالیپتوس، روغن لیمو          و غیره است.) می توانید چند روغن را ترکیب کنید تا رایحه ی دلخواه خود را بسازید.

 

روغن ها و اسانس ها

روغن های معطر که به اسم اسنشیال اویل ها معروف هستند به وسیله ی گرما و حرارت بوی خوش از خود ساطع می کنند و محیط را به صورت طبیعی و دائمی خوشبو نگه میدارد. اسانس ها و روغن های معطر منشا طبیعی داشته و در رایحه های مختلف و طبیعی از عطاری ها قابل خریداری هستند.
جهت استفاده از این روغن و اسانس ها و حرارت دادن به آن جهت انتشار بوی خوش، نیاز به اسانس سوز داریم. اسانس سوز وسیله ای است که با روشن کردن شمعی کوچک در بخش تحتانی آن و اضافه کردن چند قطره اسانس در بخش فوقانی، به روغن حرارت غیرمستقیم داد تا بوی خوب آن ساطع شود.

شمع معطر

شمع های معطر موجود در بازار کار را بسیار راحت کرده و تنها با روشن کردن آن می توانید از بوی خوش آنها استفاده کنید و همچنین از زیبایی آن لذت ببرید. شمع های خوشبوکننده و معطر در کنار انتشار بوی خوش، ظاهری زیبا و دکوراتیو داشته و آرامش خاصی به وجود می آورد. بنابراین اگر در کنار ایجاد بوی خوش در سرویس بهداشتی به دنبال تزئین و دکور این محیط هستید، از شمع های معطر غافل نشوید.

 


در صورتی که با انجام روش های فوق، بوی بد سرویس بهداشتی همچنان برقرار است رفع مشکل نیاز به عیب یابی تخصصی توسط کارشناسان و تکنسین های لوله بازکنی دارد تا به صورت حرفه ای علت بوی بد را شناسایی و برای رفع همیشگی آن اقدام کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی مقالات


اخرین پروژه ها


لوله بازکنی در سعادت اباد
لوله بازکنی در سعادت اباد
لوله بازکنی در شهرک غرب
لوله بازکنی در شهرک غرب
لوله بازکنی در صادقیه
لوله بازکنی در صادقیه
لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در ستارخان
لوله بازکنی در تهرانپارس
لوله بازکنی در تهرانپارس
لوله بازکنی در تهران نو
لوله بازکنی در تهران نو

شماره تماس های خدمات فنی پارسیان

021-4454902

09197664010

021-88045077
021-44157020 021-44762419 021-44740547
09194655010
021-55131050
021-55790410
09128102460
09105421381
09197664010