• ساعت کاری : همه روزه و تمام ایام هفته شبانه روزی

چه چیزی باعث بوجود آمدن بوی فاضلاب می شود؟

چه چیزی باعث بوجود آمدن بوی فاضلاب می شود؟

چه چیزی باعث بوجود آمدن بوی فاضلاب می شود؟

همه ما می دانیم که گاهی اوقات حمام ها بوهای ناپایداری دارند، اما وقتی که بوی فاضلاب می آید این نشانه خوبی نیست. خمیر دندان، آب صابون، شامپوها و بسیاری از زباله های دیگر ممکن بوی ناخوشایندی ایجاد کنند. از طرفی لوله های گرم و مرطوب زیر سینک هم محیطی مناسبی برای رشد باکتری های بد بو فراهم می کنند. خوشبختانه رفع این مشکل سخت نیست. ریختن مواد پاک کننده که برای تخلیه طراحی شده است می تواند بوی نامطبوع فاضلاب را از بین ببرد زیرا می تواند لوله ها را با محلول سرکه شستشو دهد. با این حال، مهم است که هرگز سرکه و سفیدکننده را با هم مخلوط نکنید. این کار باعث تشکیل سمی خطرناک می شود که برای سلامتی مضر است. تمیزکننده خود را با مقداری آب مخلوط کنید بعد داخل سینک یا چاه حمام بریزید.

اگر گرفتگی لوله شدید باشد، ممکن است مجبور شوید لوله های زیر سینک خود را به صورت دستی جدا کنید و آنها را با یک حوله کاغذی و مسواک قدیمی بشویید. با این حال، اشتباه در جمع آوری لوله ها به راحتی می تواند منجر به نشت و آلودگی آب شود. اگر مطمئن نیستید، بهتر است برای این کار با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.

در ابتدا ممکن است این مسئله “موقت” باشد، اما پس از بررسی همه علت ها – وان، دوش، تخلیه سینک و توالت – ممکن است متوجه شوید که این بو دائمی است.

گاهی ممکن این بوها را با خوش بو کننده از بین ببرید، اما این بو برای چند دقیقه از بین می رود و دوباره بر می گردد.

بوی فاضلاب نه تنها برای صاحبخانه توهین آمیز است، بلکه ممکن است برای سلامتی بچه ها و دیگر اعضای خانواده خطرناک باشد.

چه چیزی باعث بوجود آمدن بوی فاضلاب می شود؟
متأسفانه علت بوی نامطبوع فاضلاب می تواند هر یک از موارد زیر باشد، بنابراین بدون بررسی توالت، تشخیص دقیق بوی نامطبوع دشوار است.

علاوه بر بوی ناخوشایند فاضلاب، متان موجود در گاز فاضلاب نیز خطرناک است. این گاز نه تنها در مقادیر بزرگ قابل اشتعال است، بلکه بخار آن نیز برای تنفس سالم نیست.

اگر علت بوی فاضلاب را تشخیص دهید برطرف کردن آن نیز راحت می شود. در اینجا برخی از علت های آن بیان شده است:

گاهی بوی نامطبوع فاضلاب به این دلیل اتفاق می افتد که آب از کاسه توالت تبخیر شده است. این معمولا در توالت هایی اتفاق می افتد که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، مانند توالت هایی که در زیرزمین یا اتاق مهمان قرار دارند.

بوی نامطبوع فاضلاب ممکن است به دلیل پسماند غذاها ایجاد شود. وقتی ظرف ها را می شویید باقی مانده غذاها در لوله ها گیر می کند و در طول زمان بوی تعفن وحشتناکی ایجاد می کند.

وجود آب در شتر گلو یا لوله خمیده باعث می شود، گازها داخل آب حل شوند و از لوله خارج شوند. اگر این لوله فاقد آب باشد باعث بوی نامطبوعی می شود. پس همواره داخل این لوله آب بریزید.

گاهی دریچه فاضلاب می تواند توسط برگ ها، لانه پرنده، آشغال و غیره پوشیده شود. این دریچه مسدود شده گاز را به داخل خانه بر می گرداند و باعث بوی نامطبوع می شود.

گاهی اوقات پر شدن چاه و همچنین تخلیه نکردن آن سبب ایجاد بوی نامطبوع می گردد.

آشغال های داخل کاسه توالت می تواند سطح آب را کاهش دهد تا گاز فاضلاب وارد حمام شود.

آیا می خواهید بوی نامطبوع فاضلاب را از بین ببرید، برای این کار بهتر است با متخصصین تماس بگیرید.

شرکت خدمات فنی تهران بزرگ آماده است تا در هر ساعت از شبانه روز با یک تماس خدمات لوله بازکنی، تخلیه چاه، تشخیص ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت، حفر چاه و … به شما شهروندان گرامی ارائه دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.