• ساعت کاری : همه روزه و تمام ایام هفته شبانه روزی

لوله باز کنی شرق تهران

لوله باز کنی شرق تهران

لوله باز کنی شرق تهران

گرفتگی لوله‌های ساختمان نه تنها وضعیتی منزجر کننده است؛ بلکه ناراحتی‌های زیادی در خانواده ایجاد می‌کند. هر صاحبخانه‌ای حداقل یک بار در زندگی خود این وضعیت را تجربه کرده است و اگر به زودی آن را رفع نکند، ممکن است با برخی از مسائل بهداشتی نیز روبرو شود. دلایل متعددی همچون مو، چربی و ساییدگی‌های دیگر باعث مسدود شدن لوله‌ها میشود که در اینصورت باید از تخلیه کننده استفاده کنید. درک دقیق اینکه گرفتگی لوله‌ها چگونه ایجاد می‌شود، می‌تواند فرصتی باشد تا بهتر از آن جلوگیری کنید. در این مطلب با دلایل گرفتگی لوله‌ها آشنا می‌شوید:

مو
بعضی افراد موهای خود را داخل سینک دستشویی یا حمام می‌ریزند، این وضعیت باعث گرفتگی لوله‌ها می‌شود. شاید برداشتن موها یک کار ساده و راحت باشد، اما اگر آن را فراموش کنید، به یک مسئله جدی تبدیل می‌شود. شانه کردن موها در حمام یا روی سینک دستشویی یکی از شایع‌ترین علل مسدود شدن لوله‌ها می‌باشد. در حالی که این یک مشکل رایج برای بسیاری از افراد است، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید گرفتگی آن را رفع کنید.

گیاهان و خاک
بقایای طبیعی مانند درختان، درختچه‌ها، خاک و برگ‌ها به ویژه در فصل بهار و پاییز ممکن است باعث گرفتگی لوله‌ها شود. تعمیر و نگهداری منظم باغچه‌ای که در محیط خارج از منزل قرار دارد برای بهره‌وری از آب و لوله‌های آب ضروری است. برگ‌ها مجرم نیستند، اما ممکن است به علت بی‌دقتی و سهل انگاری باعث مسدود شدن لوله‌ها شوند.

روغن و چربی
همانطور که با گذشت زمان، وجود مو در حمام باعث گرفتگی لوله‌ها می‌شود، روغن و چربی هم در سینک آشپزخانه گرفتگی ایجاد می‌کند. این مواد یک علت رایج برای گرفتگی و مسدود شدن لوله‌ها هستند و می‌توانند برای پاک کردن آن مزاحمت ایجاد کنند. هر روغن یا ماده چربی که در سینک شسته می‌شود، به داخل لوله‌ها چسبیده و در نهایت نقطه‌ای ایجاد می‌کند که هیچ مایعی نمی‌تواند عبور کند. باید آگاه باشیم که این چربی‌ها، لوله را به راحتی ترک نخواهند کرد.

لوازم آرایشی و بهداشتی
همانطور که افراد بیشتر در معرض استفاده از لوازم بهداشتی قرار می‌گیرند، مشکلات بزرگتری در لوله‌ها و فاضلاب‌ها ایجاد می‌شود. دستمال کاغذی و دستمال مرطوب بچه دو عامل رایجی است که باعث گرفتگی لوله‌ها می‌شود. چنین اقلامی با آب غوطه ور می‌شوند، رطوبت را جذب می‌کنند و بزرگ می‌شوند، در نتیجه به سرعت دسترسی به آب‌های تخلیه و لوله‌ها را مسدود می‌کنند.

لوله باز کنی

طوفان و باران
در طول فصل سرما، گاهی به دلیل بارندگی‌های سنگین و سیلاب‌ها، فاضلاب‌ها سرازیر خواهند شد. از آنجایی که تخلیه‌ها واقعا برای تاثیر کامل این آب و هوا طراحی نشده‌اند، ممکن است باعث انسداد لوله‌ها در بسیاری از خانه‌ها شوند. البته هنگامی که آب باران در جوی و نهرها سرازیر می‌شود، ممکن است انسداد و گرفتگی آن را رفع کند.

لوله‌های شکسته
لوله‌های آب ممکن است به علت ریشه‌های درختان و سایش عمومی ترک بخورند یا بشکنند. به محض اینکه لوله شروع به شکستگی می‌کند، بیشتر از لوله‌های سالم آسیب‌پذیر می‌شود. این مسئله زمانی بیشتر می‌شود که فضای کافی برای بررسی مشکل وجود نداشته باشد.

رسوبات
اگر آب با فشار کمتری وارد لوله فاضلاب می‌شود ممکن است لوله‌ها در معرض گرفتگی باشند. در حالی که این وضعیت ممکن است به لوله‌های آب ربط داشته باشد، اما می‌تواند نشانه‌ای از وجود رسوبات باشد. همانطور که آب از طریق لوله‌ها جریان می‌یابد، مواد معدنی رقیق شده مانند رسوبات را روی سطوح فلزی حمل می‌کند، به همین دلیل چیزهایی مانند سر دوش یا سر شیر در رسوبات غوطه ور شده و فشار آب را کاهش می‌دهند.

نصب لوله‌های ضعیف
نصب لوله‌های ضعیف می‌تواند منجر به مسدود شدن لوله‌های تخلیه شود. در حالی که استفاده از لوله‌های با کیفیت می‌تواند موجب صرفه جویی در پول و عدم گرفتگی لوله‌ها شود. لوله‌های بی‌کیفیت می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند جریان آب نادرست، لوله‌های شکسته و تعمیرات پرهزینه شود.

اشیاء خارجی
اسباب بازی‌های کودکان، صابون، مواد غذایی، اقلام بهداشتی و دیگر مواد خارجی که می‌توانند به راحتی از لوله خارج شوند، در نهایت منجر به مسدود شدن لوله‌ها میشوند. به علت عمدی یا ناخواسته، بسیاری از مواد نباید در توالت ریخته شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.