علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن

علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن

دسترسی سریع

امتیاز دهید post

علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن :

بوی نامطبوع فاضلاب در خانه بسیار ناراحت کننده و مزاحم است و باعث خطراتی هم می شود. در بعضی از موارد بوی فاضلاب می تواند در خارج از خانه هم پیدا شود. برای افرادی که با لوله کشی آشنایی ندارند، رفع بوی فاضلاب می تواند کاری مشکل باشد. اما برای تعمیرکاران حرفه ای لوله بازکنی تهران رفع بوی فاضلاب نسبتا آسان است.

مخزن باز یا یک تخلیه نامناسب موجب نگرانی های بسیاری می شود. آنها نه تنها می توانند بوی فاضلاب ایجاد کنند، بلکه می توانند مسائلی برای سلامتی هم ایجاد کنند. اگرچه رفع این مشکل ممکن است منجر به هزینه های زیادی شود، اما بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارند. در مطلب زیر به سه عامل، علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن  اشاره می کنیم.

علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن
علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن

بوی فاضلاب در خانه به علت شل شدن یا ناهموار شدن شاخه های فاضلاب است
شایعترین منبع بوی فاضلاب در خانه شل شدن، مسدود شدن و معیوب شدن کانال های فاضلاب است. گودال دسترسی فاضلاب اولین مکان برای بررسی است. شترگلو، لوله ای خمیده به شکل «U» یا «S» است که در زیر سینک ظرفشویی، سنگ توالت، روشویی و هر لوله متصل به چاه فاضلاب قرار می گیرد و وظیفه اصلی آن جلوگیری از خروج بوی بد چاه به بیرون است. زمانی که این لوله مسدود شود، بوی فاضلاب وارد خانه می شود که خسارت های جبران ناپذیری وارد می کند. گاهی نیاز هست که با شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن

بوی فاضلاب در خانه به علت یک مخزن خشک شده ایجاد می شود
دومین منبع شایع بوی فاضلاب از یک دریچه خشک است که برای عبور گازها مانع ایجاد می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مهمترین وظایف یک دریچه، ایجاد یک مانع آب برای حفظ گازهای فاضلاب از خانه است.

همه لوله کشی ها و فاضلاب های خانه باید مجهز به یک دریچه باشند. اگر در زیر سینک آشپزخانه یا روشویی خود نگاه کنید، یک نمونه از تله دیده می شود.

در این لوله ها مقداری آب وجود دارد که گاز فاضلاب را از خانه خارج می کند. اگر این دریچه ها فاقد آب باشد گاز نمی تواند از لوله خارج شود و دوباره به خانه بر می گردد.

 

علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن

در لوله ها نشتی‌ وجود دارد
شبکه‌‌ای وسیع از لوله‌ها وجود دارد که مواد زائد را حذف کرده و پاکی دستشویی را حفظ می‌کند. ممکن است در بسیاری از لوله‌ها نشتی وجود داشته باشد که موجب پخش شدن بوی گاز فاضلاب درون خانه شود.

راه های تشخیص مشکلات لوله کشی
یک موضوع مشترک که برای رفع بوی فاضلاب در خانه وجود دارد مسائل مربوط به لوله کشی است. موضوع مشترک این است که همه اتصالات یا بخشی از آن به درستی نصب نشده است یا از لوله های بی کیفیت استفاده شده است. اگرچه لوله های فاضلاب قیمت های متنوعی دارند، اما لوله های ارزان قیمت می تواند موجب ناراحتی و احتمالا مسائل بهداشتی شود.

بهتر است برای نصب آن با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید و از او بخواهید از وسایل با کیفیت استفاده کند. در حالی که ممکن است استخدام یک تعمیرکار بی تجربه و ارزان قیمت وسوسه انگیز باشد اما اثرات مثبتی در پی نخواهد داشت. دقت داشته باشید نصب لوله های بی کیفیت می تواند هزینه ای مضاعف داشته باشد و بر سلامتی و کیفیت زندگی تاثیر منفی بگذارد.

سخن پایانی

در پایان باید دوباره متذکر شویم که علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن ، در امنیت و بهداشت خانواده بسیار اهمیت دارد  و چه بسا سهل انگاری در این موضوع ضررهای غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد؛

بنابراین همواره باید در انتخاب شرکت‌های لوله بازکنی نهایت دقت را به کار گرفت و معتبر بودن،

داشتن تخصص کافی، دادن تضمین، داشتن تجهیزات پیشرفته و استفاده از روش‌های مدرن از نکاتی است که شرکت‌ها را از هم تفکیک می‌کند.

از این که تا انتهای مقاله علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن ، با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاسگزاریم؛ امیدوارم مطالعه مطلب فوق برای شما عزیزان گران قدر مفید واقع شده باشد.

در صورت بروز هرگونه سؤال و یا ابهامی درباره این حرفهٔ خدماتی، کارشناسان مجموعه ما، همواره آماده پاسخگویی و ارائه خدمت به شما سروران هستند.

شرکت لوله بازکنی پارسیان . علت بوی فاضلاب و راه های رفع آن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)