• ساعت کاری : همه روزه و تمام ایام هفته شبانه روزی

انواع لوله کشی ساختمان

انواع لوله کشی ساختمان

انواع لوله کشی ساختمان

سیستم لوله کشی چیست؟
سیستم لوله کشی شامل سیستم اتصالات لوله و لوازم مورد استفاده برای تامین آب و زهکشی است. در این سیستم تهویه و زهکشی لوله ها برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر توضیح داده شده اند.

بررسی سیستم های لوله کشی
در هر ساختمان لوله کشی ها به دو علت اساسی ایجاد می شوند. اول این که برای استفاده انسان آب ببریم و دوم این که انواع فاضلاب ها را از خانه خارج کنیم. سه نوع سیستم لوله کشی وجود دارد: آب آشامیدنی، زهکشی بهداشتی و زهکشی فاضلاب. یک لوله کش متخصص با توجه به قوانین ساختمان انواع لوله کشی ها را انجام می دهد.

سیستم آب آشامیدنی
سیستم آب آشامیدنی، آب را برای یک ساختمان به ارمغان می آورد. این آب از منبع آب سرچشمه می گیرد و وارد ساختمان می شود. یک شیر اصلی در ورودی ساختمان وجود دارد، پس از آن از طریق شبکه ای از لوله ها به صورت فردی توزیع می شود.

سیستم زهکشی فاضلاب
سیستم زهکشی بهداشتی، فاضلاب را از ساختمان خارج می کند. این لوله ها شامل لوله هایی هستند که مواد زائد، مدفوع، مواد زائد پخت و پز، لباس های شسته شده و غیره را خارج می کنند. سیستم زهکشی بهداشتی به مجموعه ای از لوله های تخلیه ای متصل است که از طریق سقف به صورت عمودی حرکت می کند. سیستم زهکشی فاضلاب در نهایت به سیستم فاضلاب شهر منتقل می شود. به طور کلی، در یک خانه فاضلاب از مکان های مختلف مانند آشپزخانه، حمام و غیره تولید می شود. کل زباله ها به واسطه لوله های مختلف به لوله اصلی وصل می شود تا دفع زباله ها صورت گیرد.

سیستم زهکشی بهداشتی
هدف از سیستم زهکشی بهداشتی این است که آب باران را از یک ساختمان حمل کند. در سازه های قدیمی، آب باران به سادگی با سیستم زهکشی فاضلاب تخلیه می شود، اما در ساختمان هایی که مدرن تر هستند، سیستم جداگانه ای وجود دارد که آب باران را منتقل می کند.

در اینجا انواع اصلی لوله های ساختمان آورده شده است:

1- PEX
لوله های پلاستیکی انعطاف پذیر، PEX فقط برای خطوط تامین آب استفاده می شود.

2- PVC – پلی وینیل کلراید
از چندین دهه پیش لوله های پی وی سی در صنعت لوله کشی کاربرد بسیاری داشته است، زیرا کار با این لوله ها آسان تر و ساده تر است. از این لوله ها برای خطوط تخلیه استفاده می شود.

3- لوله مسی
از این لوله ها برای خطوط آبرسانی و لوله کشی های حرفه ای استفاده می شود.

4- ABS
لوله ABS بسیار شبیه لوله PVC به نظر می رسد، فقط رنگ آن سیاه است. ABS اساسا “نسخه قدیمی” PVC است و اغلب مجاز نمی باشد. از این لوله ها هم برای تخلیه استفاده می شود.

5- لوله مس انعطاف پذیر
مس قابل انعطاف برای اجرای کوتاه مدت استفاده می شود. این لوله ها در آبگرمکن، یخچال و فریزر دیده می شوتد.

6- لوله گالوانیزه
این نوع لوله گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای انتقال آب و گاز یا در گلخانه ها می باشد.

7- لوله چدن
لوله چدن نشکن لوله ای است که از چدن نشکن تهیه شده و در خطوط توزیع و انتقال آب شرب و فاضلاب بکار می رود.

شرکت خدمات فنی تهران بزرگ آماده است تا در هر ساعت از شبانه روز فقط با یک تماس خدمات لوله بازکنی، تخلیه چاه، رفع نم و رطوبت، حفر چاه و … به شما شهروندان محترم ارائه دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.